Всяка година за Бъдни вечер с мъжа ми ходим или при неговите или при моите родители, а за Коледа обикновено се събираме всички заедно. Тази година решихме да не ходим никъде, а сами да си приготвим цялата празнична трапеза и да прекараме вечерта двамата заедно без никой друг. Все пак засега нашето семейство се състои от двама души и трябва да се научим сами да приготвяме всяко традиционно ястие за вечерта. Разбира се на съпруга ми не му се искаше много-много защото е по-лесно да бъдем при неговите или при моите родители, да не готвим нищо и само да си хапваме. Но аз бях твърдо решила, че е време да прекараме този празник сами, както и той малко да се научи да помага, за да види, че храната преди да се изяде трябва и да се приготви. Така сега ни предстои тежката задача да приготвим домашна питка с паричка, печени червени чушки, салата от едър боб, пълнени чушки с ориз, баница с тиква и още няколко ястия, които сме си избрали, понеже много ни харесват. Надявам се само да не се окаже накрая вечерта пълен провал, ако не успеем да сготвим навреме или ако опропастим някое ядене. Но дори и от първия път да не се получи успешно всичко, важното е желанието да се пробваш, както моята баба ми е казвала, че всяко нещо се научава с практика.
Related Posts
Можем ли да се научим сами да рисуваме с маслени бои?Можем ли да се научим сами да рисуваме с маслени бои?
01.05.2023 01.05.2023
Nevi-Ivan Можем ли да се научим сами да рисуваме с маслени бои?
0
Comments
12:30
Маслените бои са били използвани още по време на Ренесанса. Макар старата школа да ги свързва с живопис и реализъм,[...]
За правописния речник и цената на трудаЗа правописния речник и цената на труда
От една година се тръби, че е подготвен за печат и ще излезе новият, дълго подготвян правописен речник. И ето,[...]
Семейни кулинарни тайниСемейни кулинарни тайни
Във вашето семейство имате ли кулинарни тайни? Прехвърлят ли се от поколение на поколение някакви невероятно вкусни рецепти, които само[...]